Leden 2008


Chůva k pohledání

17. ledna 2008 v 15:01 Chůva k pohledání

o seriálu Chůva k pohledání

Fran Fine pracuje ve svatebním salonu u muže, se kterým je zasnoubená. Jenže Dany se s ní kvůli jiné dívce rozejde a navíc ji propustí. Fran se ocitá bez práce a bez snoubence a začne se živit jako podomní obchodnice s kosmetikou. Přitom náhodou dostane do domu bohatého vdovce Maxwella Sheffielda, který právě schání chůvu pro své děti - syna Brightona, Maggie a Grace. Fran je na zkoušku přijata. Na rozdíl od předchozí chůvy se chová zcela jinak a své osobité názory na rovinu sděluje okolí. To se ovšem některým členům domácnosti a hostům nelíbí...

Chirurgové

17. ledna 2008 v 15:00 Chirurgové

O seriálu Chirurgové

Nový americký seriál, jehož děj se koncentruje na životní osudy osazenstva chirurgického oddělení velké nemocnice. Příběhy z profesionálního a osobního života stážistů a jejich nadřízených v nemocnici a v prostředí, které rozhodně není jednoduché. Operace, vztahy, komplikace... To, jak se svým osudem budoucí chirurgové naloží a co všechno je čeká, se televizní diváci dozvědí na Prima TV.
GREY'S ANATOMY
Vítejte v nemocnici Grace. Tato nejobtížnější chirurgická stáž západně od Harvardu je velmi náročnou tréninkovou základnou pro mediky nováčky. Poznejte Meredith, Izzie, George, Alex a Cristinu. Včera byli studenty, dnes jsou doktory. A pokud zvládnou sedm hrozných let v nemocnici Grace, budou z nich chirurgové. Ale svět se kvůli nim ani jejich obtížné stáži nezastaví a oni se musí vypořádat také se žárlivými partnery, nemocnými rodiči, milostnými románky a domácími krizemi, při kterých se musí spolehnout jeden na druhého.
Seznamte se s Meredith Grey. Je to žena, která se snaží vést normální život se zaměstnáním, při němž vést normální život je prakticky nemožné.
Meredith je asistentka prvního ročníku v nemocnici Grace v Seatlu, na nejobtížnější chirurgické stáži západně od Harvardu. Ještě včera patřila s dalšími asistenty prvního ročníku Cristinou Yang, Izzie Stevens, Georgem O'Malley a Alexem Karevem mezi studenty. Dnes už jsou z nich doktoři ve světě, kde může být pracovní výcvik otázkou života a smrti. Všichni se snaží vypořádat se zdary a nezdary svých osobních životů.

Udržet přátelské vztahy v této tak stresující a soutěživé atmosféře je velmi těžké. Meredithina ambice stát se lékařkou je zastíněna znepokojujícím tajemstvím: Její matka, uznávaná chiruržka, se potýká s tragickou chorobou. Rozporuplná Cristina je velice soutěživá a cílevědomá a odmítá jakoukoliv pomoc, jen aby vše dokázala sama. Isobel "Izzie" Stevens je dívka z malého města, která vyrostla ve špíně a chudobě. Navzdory tomu, že si na svou kariéru lékařky vydělává jako modelka, se stále potýká s nízkým sebevědomím. George O'Malley je milý, ale nejistý chlapec, který vždy dokáže udělat nebo říct něco špatného ve špatnou chvíli. Přestože ho ženy přitahují, stále se k němu chovají, jako by byl "pouze jednou z nich". A Alex Karev, stážista, kterého ostatní stážisté nenávidí, zakrývá své dělnické kořeny arogancí a ambicemi.

Stážisté jsou vedeni týmem doktorů, kteří jsou rozhodnuti udělat z nich za každou cenu zručné chirurgy: Miranda Bailey, zodpovědná za jejich výcvik, je tak přísná, že dostala přezdívku "Nacistka". Flirtující Derek Shepherd je velmi schopný chirurg, který sdílí zakázanou, ale nepopiratelnou sexuální touhu s Meredith. Arogance Prestona Burkeho je téměř úměrná jeho schopnosti zacházet se skalpelem. Na všechny dohlíží Dr. Richard Webber, otcovský přednosta chirurgie Seattle Grace, který nestrpí žádné nesmysly.
"Gray´s Anatomy" se zaměřuje na mladé lidi, kteří usilují o to být doktory, a na doktory, kteří usilují zůstat lidmi. Je to drama lékařského výcviku smíchaného se zábavnými, sexy a bolestnými životy stážistů, kteří teprve zjišťují, že ani medicína ani vztahy nemohou být definovány černobíle. Opravdový život přichází v odstínech šedé.

Hvězdy "Grey´s Anatomy" jsou Ellen Pompeo jako Meredith Grey, Patrick Dempsey jako Derek Shepherd, James Pickens, Jr. jako Richard Webber, T.R. Knight jako George O'Malley, Sandra Oh jako Cristina Yang, Katherine Heigl jako Isobel "Izzie" Stevens, Chandra Wilson jako Miranda Bailey, Isaiah Washington jako Preston Burke a Justin Chambers jako Alex Karev.


Gilmorova děvčata

17. ledna 2008 v 14:55 Gilmorova děvčata

O seriálu Gilmorova děvčata

Vítejte v malém městě Stars Hollow, v Connecticutu, které je domovem Gilmorových děvčat, Lorelai a Rory. Lorelai je 32letá svobodná matka, která má ke své dceři tak blízko, že si je lehce můžete splést se sestrami. Rory vyrůstala bez otce a jejími záliby se stalo především čtení knih a vidina vysoké školy, než kluci a kosmetika.

Během první epizody se seznámíme s Lukem, majitelem bistra, kam si Lorelai s Rory chodí pro svou denní dávku kávy, a navštívíme hotel Nezávislost, později přejmenovaný na Vážku, kde pracuje Lorelai společně se zamračeným Francouzem Michelem a svou nejlepší kamarádkou kuchařkou Sookie. Celá série se převážne točí kolem exklusivní školy Chilton, která představuje přímou cestu na nejlepší vysoké školy ve státech. Samozřejmě, že je z toho nadšená; o něco méně už Lorelai, která si uvědmuje, že škola není zadarmo - zápisné stojí strašně moc a navíc školné za první pololetí musí zaplatit předem. I když tolik peněz nemá, nemůže přece svoji dceru zklamat, a tak jediná věc, která ji zbývá, je požádat o pomoc své bohaté rodiče. Lorelai však nečeká snadný úkol, se svou matkou přestali dobře vycházet poté co její dcera v šestnácti letech otěhotněla. Ovšem s půjčením pěnez pro svou krásnou vňučku nakonec nemají prarodiče žádné problémy.
Poprvé nám budou představeni rodinné páteční večeře. Lorelai je nenávidí a hledá každou záminku, jak dříve odejít. Naopak malá Rory má svého děda a babičku ráda a s ohromením poslouchá jejich historky z cest.
Jak již bylo řečeno na Chiltonu se udává spousta nových zápletek. Důležitou z nich je i Rorino setkání s tajemným chlapcem Deanem, do kterého se mladicky zamiluje a prožívá nejedny probrečené večery nad jeho úlety. Lorelai však bedlivě hlídá románky své dcery, protože nechce aby se jí v šestnácti stalo to stejné co postihli ji samotnou. Brzy se dostáváme k další důležité postavě a tou je Paris. Tato dívka je snad ještě více ambiciózní než Rory a ,i když jsou to nejlepší kamarádky, obě mezi sebou cítí napětí a touho předhonit toho druhého. Paris je také velmi diskutovanou postavou. Někomu se líbí její ctižádost a píle. Jiní ji zase považují za blázne a nevyrovnaného člověka. Postava má právě těmito dojmy působit a nutno dodat, že nás neopustí prakticky v žádném dílu. Určitě narazíme i na Lane Changovou,která však v první sérii nedostane tolik prostoru a bude nám představena jako kamarádka obou zmíněných postav. V dalších fázích příběhu teprve začne oživovat děj a stane se jeho nutnou součástí.

Celá první etapa nám opěť přinese otazníky nad vztahem Rory s Deanem. Dozvíme se víc o Lorelaïovým manželovi Christoferovi a v neposlední řadě si oblíbíme postavu Lucka, co by vtipného a věčně zachmuřeného starého mládence. Pokračujeme dál novými sériemi, ve kterých se v příběhu nedějí žádné rapidní zvraty, spíše v poklidu proplouváme a sledujeme jak matka z dcerou vyrůstají. Rory přestoupí na Yalle, prestižní vysokou školu pro obchodníky. Škola je velmi drahá, proto se zaplacení školného ujmou opět prarodiče, ovšem požadují po Rory pravidelné návštěvy. Malá holka vyrůstá ve velkou slečnu a potkává nového milionářského přítele Logana, se kterým i přes mnohá trápení zůstane až do současné šesté série.
Lorelay začíná stárnout a pomýšlí na vdavky. Postupně se zbližuje s Luckem z bistra a začínají spolu bydlet. Ovšem svatby se v dosud natočených dílech nedočkají.

Ani prarodiče nebudou mít život lehký. Prochází první velkou názorovou výměnou a na nějaký čas žijí odděleně. Spojovací kolík jim poskytne až jejich vnučka, která za ukradení motorového člunu, dostává 12 měsíců veřejných prací. Gilmorova děvčata se staly pro mnohé kultovním seriálem. Každý si v něm najde svoje, ať jsou to životní trable, nové lásky nebo pouze styl života v malém americkém městečku.

Dr.House

17. ledna 2008 v 14:54 Seriály

O seriálu Dr. House

Dramatický seriál Dr. House (originál House M.D.) se odehrává na klinice Princeton-Plainsboro v New Jersey. Hlavním hrdinou je lékař Gregory House (Hugh Laurie), vynikající lékař s nevybíravými způsoby chodící o holi, který nemá rád pacienty. K ruce má tým složený z Dr. Allison Cameronové (Jennifer Morrison), Roberta Chase (Jesse Spencer) a Erica Foremana (Omar Epps). Jejich prací je každý týden řešit nějaký zvláštní, podivný a závažný případ, který je doplněn dalšími připady z pohotovosti, kde Gregory House nerad slouží. Každý pacient je uzdraven díky Housovým instinktům, které popírají standartní postupy diagnózy. Přiznejme si, že seriálů z nemocničního prostředí je velké množství a všechny jsou stejné, avšak to čím je seriál zajímavý a čím se odlišuje od ostatních je sarkastický humor a originální způsoby Dr.House.

Paige Halliwelová-Matthews

17. ledna 2008 v 14:53 Čarodějky-Charmed
Rose McGowan alias Paige Halliwellová-Matthews
Paige Halliwellová-Matthews
Datum narození: 2. srpna 1977
Místo narození: San Francisco
Muži: Shane, Billy, Glen, Finn, rytíř z jejího minulého života, Richard, Kyle, Henry
Zaměstnání: Sociální pracovnice v South Bay Social Services, nyní je registrována v pracovní agentuře a bere příležitostná zaměstnání
Manželství: Henry Mitchell (2006)
Děti: Henry Mitchell ml. a 2 holčičky
Rodokmen: Nejmladší ze sester
Síly: přenášení předmětů, přenášení, změna podoby, léčení
Auto: Světle zelený brouk :)

Prue Halliwellová

17. ledna 2008 v 14:51 Čarodějky-Charmed
Shanne Doherty alias Pruedence Halliwellová
Prue Halliwellová
Datum narození: 28 Října 1971
Místo narození: San Francisco
Muži: Andy Trudeau, Whitaker Berrman, Brendan Rowe, Bane Jessup, Jack Sheridan, Dračí čaroděj, Micah (v roce 1670), Justin, Eric (v Londýně), Allen (na koleji), Mitch
Zaměstnání: Pracovala jako správce v muzeu, pak v roce 1998 začala pracovat v aukční síni Buckland a poté pracovala jako fotografka pro magazín 415 (1999) a příležitostně vypomáhala Piper v P3.
Manželství: Zile (čaroděj, 8. února 2001)
Rozvody: Zile (pár hodin po svatbě, když sestry čaroděje zničily:)
Děti: žádné
Datum úmrtí: 17. května 2001
Rodokmen: Nejstarší ze sester Halliwellových
Síly: Telekineze a astrální projekce
Auto: černá Mazda Miata a černé BMW

Piper Halliwellová

17. ledna 2008 v 14:50 Čarodějky-Charmed
Holly Marie Combs alias Piper Halliwellová
Piper Halliwellová
Datum narození: 7. srpna 1973
Místo narození: San Francisco
Muži: Leo Wyatt, Jeremy Burns (čaroděj), Dan Gordon, Jack, Josh, Mark Cho (duch), Joe (na koleji), Barry, Tim (v osmé třídě), Billy Wilson (také v osmé třídě), Greg a několik schůzek v šesté sérii
Zaměstnání: Bankovní úřednice (kolem jejího dvacátého roku), šéfkuchařka, později pracovala jako provozní v Quake, majitelka P3, v současnosti majitelkou restaurace
Manželství: Leo Wyatt (22. února 2001)
Rozvody: Leo Wyatt v roce 2004
Děti: Wyatt Matthew Halliwell (16. únor 2003), Chris Halliwell (2004), Melinda Halliwell (2006)
Rodokmen: dříve prostřední ze sester, nyní, po smrti Prue, nejstarší
Síly: zastavování času, molekulární urychlování
Auto: Tmavě zelený Jeep Cherokee a nyní tmavě modrý Jeep Cherokee.

Phoebe Halliwellová

17. ledna 2008 v 14:48 Čarodějky-Charmed

Alyssa Milano alias Phoebe Halliwellová

Phoebe Halliwellová:
Datum narození: 2. listopadu 1975
Místo narození: San Francisco, narodila se v domě
Muži: Clay. Paul., Tony, Peter, Martin, Brian, Joel, Steve, Mike, Billy Wilson (přebrala ho Piper), Ken, Kyle, Hans, Rex, Billy, Anton, "Amor", její profesor etiky (byla pod vlivem smrtelného hříchu chtíče:), Cole Turner + 3 listy se jmény mužů, které potkala v New Yorku, Jason Dean, Drake, Coop
Zaměstnání: Jako tučňák ve svých 15, kdy dávala balónky dětem, pomáhala Piper v P3, hosteska v Rainbow Room a Chelsea Pier v New Yorku, asistentka Prue v Bucklandu, v SWA realitce jako sekretářka, senzibilka v hotelu Neptun, nyní má vlastní poradní sloupek v novinách The Bay Mirror-po několik let se jmenovat "Ptejte se Phoebe". Nyní se jmenuje "Jak najít lásku"
Manželství: Cole Turner (14. března 2002)
Coop (Cupid)
Rozvody: Cole Turner
Děti: jedno démonické dítě, které čekala s Colem, dítě si pak kouzlem přivlastnila věštkyně, která pak byla i s dítětem zničena, momentálně 3 děti-holčičky
Datum úmrtí: /
Rodokmen: Byla nejmladší ze sester, po smrti Prue se stala prostřední sestrou
Síly: Předtuchy, levitace, empatie
Auto: Silver Mini